Новости

Візитні картки за кордоном. Місцева культура і традиції

Якщо Ви ведете бізнес за кордоном, то Вам важливо розуміти місцеву культуру та місцеві традиції. Культура включає в себе різноманітні області, такі як, норми моралі, історичні цінності, харчування, поведінку, моду, мистецтво, архітектуру. Але у додаток до цього всього існує ще одна обов’язкова галузь культури, без якої неможливо комфортно працювати – це бізнес-етикет. Розуміння саме бізнес-етикету може дозволити Вам, відчувати себе комфортно у ваших відносинах з іноземними колегами, друзями, клієнтами або партнерами. Церемонія обміну візитками – це одна із частин ділового етикету.

Китай – етикет візиток

Ви повинні мати при собі двосторонні візитні картки, на одній із сторін якої текст буде написаний китайською мовою (з використанням спрощенних ієрогліфів), ці візитні картки друкуються в золотих тонах і переважно вони викрашені кольорами з золотими відтінками. Подбайте про переведення своїх візитних карток на місцеві китайські діалекти, наприклад, на кантонський діалект або мандаринський. Ваші візитні картки повинні містити в собі ім’я вашої компанії. Якщо Ваша компанія чи організація є найстаршою або найбільшою країні де ви мешкаєте, то слід зазначати такі подробиці на візитці. Тримати візитну картку треба обома руками, коли пропонуєте її. Запам’ятайте, що візитні картки в Китаї не придназначені для того, щоб записувати на них інформацію, навіть, якщо вас про це буде просити сам власник візитки.

Етикет візиток в Індії

Якщо Ви маєте вищу освіту або звання, то вкажіть цю інформацію на вашій візитці. Щоб вручати або отримати візитні картки, завжди використовуйте праву руку. Візитні картки в Ідії можна не перекладати на Хінді, так як в діловому співтоваристві Індії англійська мова використовується дуже широко.

Етикет візиток у Великій Британії

Перед тим як їхати у ділову поїздку у Великобританію, можна трохи розслабитися. У Великобританії етикет дозволяє навіть класти візитні картки в кишеню. Британський етикет поводження з візитками включає в себе те, що Ваші візитні картки повинні бути презентабельними і чистими. Та головне не думайте, що Ви повинні дати візитки всім, з кими познайомилися, так як цього від Вас ніхто не чекає.

Візитки у Японії

Обмін візитками в Японії – це ціла церемонія. Завжди тримаєте ваші візитні картки в ідеальному стані. Знайте, що поводитися із візитними картками, що Вам дали, треба дуже дбайливо, як ніби це є певна частина людини. Перевірте, що Ваші візитки містять інформацію про компанію та посаду, яку Ви там займаєете. Візитні картки, які Вам вручають двома руками ви можете прийняти тільки однією. І це важливо.. Якщо партнер незнайомий японській компанії, то з ним ніколи не будуть вступати у діловий контакт. У японців субординація займає далеко не останнє місце. Тому, коли ви обмінюєтеся з групою японських колег візитними картками, то ієрархічну приналежність слід з’ясувати відразу ж. І в жодному разі не можна недбало засунути візитні картки «японських товаришів» у кишеню власних штанів – це буде оцінено як неповагу. Недоречно і швидке, поверхневе ознайомлення зі змістом візитки – це принижує японця, так як він може подумати, що ви оцінили його незначною людиною. Японська ввічливість багатьом європейцям чимось нагадує такий собі театр абсурду: це обумовлено тим, що в Японії деякі моменти в культурі спілкування дуже і дуже відмінні від світових усталених певних норм поведінки. Навіть якщо ви подаєте візитку двома руками, як цього вимагає етикет при спілкуванні з важливими персонами, людині нижчого статусу, то цим ви його цілком можете збити з пантелику – адже в таких випадках прийнято подавати і брати візитні картки однією рукою. Втім, за це вас сильно не засудять.

Замовити візитки, які не соромно буде презентувати в будьякій країні без сорому ви маєте можливість на нашому сайті.

24 августа 2011г.